Bas De Villa Lumineuse
| WiFi Wi-Fi | Børnevenlig Tremmesenge/vugger | Aircondition Klimaanlæg |
| Kæledyr ikke tilladt |
Bas De Villa Lumineuse har udsigt over haven og placeret 6 km fra Musee Schoelcher.
Centrum for Les Abymes ligger 5 minutters gåtur fra indkvarteringen. Det tager 8 minutter til fods for at nå TAONABA Maison de la mangrove. Gæsterne vil nyde indiske måltider i Gandhi Restaurant, som er 600 meter fra denne indkvartering. Du kan komme til Place de la Victoire om få minutter i bil.
Gæsterne kan tilberede deres egne måltider i et fuldt udstyret køkken. Den nærmeste lufthavn er Pointe-a-Pitre, som ligger 5 km fra feriehus.
- Lokale seværdigheder
- Monument du Premier Jour4993 km
- Eglise de Massabielle4913 km
- Centre Remy Nainsouta4508 km
- Beauport le Pays de la Canne4878 km
- Cinema-Theatre La Renaissance4882 km
- Notre Dame de Guadaloupe4688 km
- Victory Square4956 km
- Saint-Pierre-et-Saint-Paul Katedral4791 km
- Lufthavne
- Pointe-a-Pitre Lufthavn4,1 km
På hotellet
General
- Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
- Wi-Fi
- Parkering
- Kæledyr ikke tilladt
- Røgdetektorer
Måltider og drinks
- Tørretumbler
- Udendørs spiseområde
Aktiviteter og afslapning
- Have
På værelset
- Klimaanlæg
- Dagligstue
- Omklædningsområde
- Spisebord
- Strygeservice
- Vaskemaskine
- Gratis toiletartikler
- Fladskærms TV
- Tremmesenge/vugger
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- ❓
Hvor kan jeg efterlade min bil under vores ophold i Bas De Villa Lumineuse?
Gæster på Bas De Villa Lumineuse kan parkere deres bil i gratis privat parkering. - ❓
Hvor langt ligger Pointe-a-Pitre fra Bas De Villa Lumineuse?
Der er 5 km mellem Pointe-a-Pitre og Bas De Villa Lumineuse.